V lázních Karlova Studánka je široký prostor pro vyžití všeho druhu. K nejdůležitějším patří bazény s vodoléčbou a bazény určené k termoterapii. Pro sportovní účely se zde vybudovala tělocvična, fitcentrum a tenisové kurty. Lázně jsou také unikátní v tom, že v současné době patří státu (asi jen 2 podobné v ČR tohoto druhu). Vyhledávané jsou především pacienty s nemocemi cest dýchacích a s plicními problémy. Významně pacientům k uzdravení napomáhá především horské klima, okolní příroda a nejčistší vzduch Evropy..

Léčivé minerální prameny jsou doménou Karlovy Studánky. Zejména díky nim se stala hojně navštěvovanou i v minulosti, kdy docházelo k postupnému budování městečka. Minerálních pramenů je tu celkem 8 a byly objevovány postupně. Maxmilián (syn Marie Terezie) nakázal pořádně prozkoumat okolí a poprvé zde prameny objevil, jeden pramen se dokonce po Maxmiliánovi jmenuje. Všechny prameny mají léčivé účinky a patří již neodmyslitelně ke Karlově Studánce. Obsahují vysoký podíl oxidu uhličitého a jsou bohaté na důležité minerální prvky.

Při příjezdu do obce si můžeme všimnout 126 metrů hlubokého vrtu S2A. Zde vyvěrá pramen Petr. Dalším vrtem je asi 118 metrů hluboký S7, kde vyvěrá pramen Vladimír.

Vody můžete ochutnat či stočit např. v Pitném pavilonu (nalézá se zde Vilémův pramen).

Pitný Pavilon - Karlova Studánka

 Pitný Pavilon v Karlově studánce, ochutnat vodu tu lze z Vilémova pramene.

Doporučujeme projít pěknou naučnou stezku Bílé Opavy, která vede až k chatě Barborka, blízko u Pradědu.

Nejen v létě, ale i v zimě je Karlova Studánka hojně navštevována. Bývá tu kluziště, nedaleké běžkařské tratě a především síť sjezdovek.

Co ještě navštívit v Karlově Studánce?

  • vodopád na řece Bílá Opava (uměle vybudovaný)
  • „muzeum“ kamenů z Jeseníků přímo v obci
  • kostel Panny Marie Uzdravení Nemocných
  • kaple sv. Huberta
  • další cenné urbanistické stavby po celé obci

TIP na kulturu v blízkém okolí: Navštivte Rub Gallery, galerie Olomouc, která se věnuje sbíráním, vystavováním a prodejem klasické moderny, avantgardy, poválečného a soudobého umění a designu. Pořádá pravidelné výstavy a kulturní akce.

Ubytování Svratka – v Jeseníkách trávit dovolenou nechcete? Zkuste Vysočinu. Roubenka Štěpánka nabízí půvabné celoroční ubytování v městečku Svratka na Vysočině. Budete mít plně vybavenou kuchyň, 2 koupelny, WIFI a velkou zahradu s koupacím jezírkem.

Ubytování Nové Losiny v Jeseníkách. Komfortní prostředí, kapacita 16 osob + 2 přistýlky, ideální pro skupinovou dovolenou, zázemí pro rodiny s dětmi.

Na odškodnění pracovního úrazu i odškodnění nemoci z povolání se zaměřuje spolek ProBonum, který pomáhá za pomoci zkušených advokátů a lékařů všem, kterým se stal pracovní úraz a chtějí řešit finanční náhradu.

Domácí potřeby Uničov – Na prodejně Mafila stav v Uničově na ulici Nádražní najdete široký sortiment železářství, domácích potřeb, potřeb pro zahradu, stavbu i dílnu.

Podlahy Most - nakupte si výhodně kvalitní vinyl od firmy Šujan z Mostu.

Přání k narozeninám, přání k svátku, vánoční a novoroční přání a ke spoustě dalších příležitostí.

Agentura Říha se specializuje na pronájem atrakcí (skákací hrady, trampolíny, motokáry, skluzavky), které jsou vhodné na různé párty a společenské akce. Špičkový tým také připravuje na míru firemní teambuildingové akce. A pro děti je k dispozici k pronájmu například bazén s kuličkami.