Tip na výlet – z Karlovy Studánky na Praděd stezkou Bílé Opavy v zimě 2017

16.2.2017 | Rubrika: Turistika - tipy na výlet | Přečteno: 7 023x | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tip na výlet – z Karlovy Studánky na Praděd stezkou Bílé Opavy v zimě 2017

Tip na výlet – z Karlovy Studánky na Praděd stezkou Bílé Opavy v zimě 2017

Více než před dvěma lety jsme zde zveřejnili článek s krásným tipem na výlet z chaty Barborky do Karlovy Studánky. Dnes Vám doporučíme výlet i s fotkami z Karlovy Studánky na Praděd a zpátky stezkou Bílé Opavy – jedná se tedy o velmi podobnou cestu. Těšte se však na fotky, protože letošní výlet jsme podnikli v zimě hned na začátku ledna při krutých mrazech. Ale bylo krásně 🙂

Na jakémkoliv turistickém rozcestníku v Karlově Studánce naleznete značení, které vede z tohoto lázeňského městečka na Praděd. Trasa začíná na konci městečka podél říčky Opavy. Můžete si vybrat ze dvou variant – žlutá stezka, která vede nádhernými kaňony přesně podél řeky. Je plná schodů, dřevěných mostečků a je tedy poměrně náročná. Ale stojí za to! A modrá stezka, která je lépe schůdná a vede podobným směrem, ale největšímu terénu se vyhýbá.

Měli jsme nádhernou viditelnost, bylo vidět až na Kralický Sněžník!

 

Po několika kilometrech se dostanete na hřeben, z něhož za chvilku dojdete na chatu Ovčárnu, a dále na Praděd. Cestu zpátky do Karlovy Studánky můžete zvolit stejnou, nebo využít autobusové kyvadlové dopravy z Ovčárny, která Vás zaveze dolů k Hvězdě. Od Hvězdy je Karlova studánka zkratkou lesní cestou cca 400 metrů.

Připomínám, že po žluté se vydávejte jen tehdy, není-li zasypaná sněhem a pokud nehrozí žádná lavinová nebezpečí!

Fotografie jsme zmákli v lednu 2017. Pošlete nám své, pokud se na výlet vydáte!

Přeje hezký výlet a šťastnou cestu!

Štítky

Hodnocení

(5 hlasů)
Loading...

Přidávání komentářů bylo zastaveno..

Sdílejte Karlovu Studánku.com na Facebooku

Věděli jste, že...

Praví se, že v Karlově Studánce je nejčistčí vzduch v celé Evropě. Těžko říct, zda je tomu skutečně tak, ale navštivte Karlovu Studánku sami a pochopíte.

Jsme na facebooku

Odkazy

Ubytování Svratka – v Jeseníkách trávit dovolenou nechcete? Zkuste Vysočinu. Roubenka Štěpánka nabízí půvabné celoroční ubytování v městečku Svratka na Vysočině. Budete mít plně vybavenou kuchyň, 2 koupelny, WIFI a velkou zahradu s koupacím jezírkem.

Podlahy Most - nakupte si výhodně kvalitní vinyl od firmy Šujan z Mostu.

Reklamní agentura Grafstudio nabízí kompletní služby z oblasti reklamy a propagace - tisk billboardů, reklamní polepy aut, reklamní textil... Individuální přístup ke každému klientovi samozřejmostí.

Přání k narozeninám, přání k svátku, vánoční a novoroční přání a ke spoustě dalších příležitostí.

Nemovitosti Florida – investujte výhodně na Floridě do nemovitostí – bytů, domů i pozemků.

Agentura Říha se specializuje na pronájem atrakcí (skákací hrady, trampolíny, motokáry, skluzavky), které jsou vhodné na různé párty a společenské akce. Špičkový tým také připravuje na míru firemní teambuildingové akce. A pro děti je k dispozici k pronájmu například bazén s kuličkami.

Copyright © 2020 | Web karlovastudanka.com je neoficiální český web o lázeňské oblasti Karlova Studánka | Odkazy | bdesigner.cz - Tvorba webových stránek Olomouc