Obec Karlova Studánka

Samotný název – Karlova Studánka – označuje malou unikátní lázeňskou obec, jež se rozkládá v okrese Bruntál na jednom z nejzajímavějších míst. Celá obec má jen kolem 200 obyvatel a většina z nich pracuje právě v lázních. Leží v nadmořské výšce asi 800 m n. m. a Hvězda, hotel vzdálen asi jen 1 km od Studánky, je důležitým turistickým bodem. Odtud se dá jít na Praděd, nejvyšší horu Moravy a na další vrcholy a důležitá místa Jeseníků. V zimě zde vede síť udržovaných běžkařských a turistických stezek, milovníky cykloturistiky potěší mnoho cyklotras. Pro silniční kola je toto uzemí také jako stvořeno: Rýmařov – Malá Morávka – Hvězda – Vrbno pod Pradědem – Jeseník… Jedna z mnoha oblíbených, i když poměrně náročných, cyklotras.

Názvy:

Česky: Karlova Studánka

Německy: Karlsbrunn / Bad Karlsbrunn (lázně)

Polsky: Studzienka Karola

Původ názvu Karlova Studánka

Jméno získala podle habsburského vojevůdce Karla Ludvíka, který v bitvě u Aspern porazil Napoleona.

Sdílejte Karlovu Studánku.com na Facebooku

Věděli jste, že...

Karlova Studánka získala své jméno podle habsburského vojevůdce Karla Ludvíka, který v bitvě u Aspern porazil Napoleona.

Jsme na facebooku

Odkazy

Podlahy Most - nakupte si výhodně kvalitní vinyl od firmy Šujan z Mostu.

Reklamní agentura Grafstudio nabízí kompletní služby z oblasti reklamy a propagace - tisk billboardů, reklamní polepy aut, reklamní textil... Individuální přístup ke každému klientovi samozřejmostí.

Přání k narozeninám a k svátku, přání k Velikonocům a ke spoustu dalším příležitostem.

Nemovitosti Florida – investujte výhodně na Floridě do nemovitostí – bytů, domů i pozemků.

Agentura Říha se specializuje na pronájem atrakcí (skákací hrady, trampolíny, motokáry, skluzavky), které jsou vhodné na různé párty a společenské akce. Špičkový tým také připravuje na míru firemní teambuildingové akce. A pro děti je k dispozici k pronájmu například bazén s kuličkami.

Copyright © 2019 | Web karlovastudanka.com je neoficiální český web o lázeňské oblasti Karlova Studánka | Odkazy | bdesigner.cz - Tvorba webových stránek Olomouc