Obec Karlova Studánka

Samotný název – Karlova Studánka – označuje malou unikátní lázeňskou obec, jež se rozkládá v okrese Bruntál na jednom z nejzajímavějších míst. Celá obec má jen kolem 200 obyvatel a většina z nich pracuje právě v lázních. Leží v nadmořské výšce asi 800 m n. m. a Hvězda, hotel vzdálen asi jen 1 km od Studánky, je důležitým turistickým bodem. Odtud se dá jít na Praděd, nejvyšší horu Moravy a na další vrcholy a důležitá místa Jeseníků. V zimě zde vede síť udržovaných běžkařských a turistických stezek, milovníky cykloturistiky potěší mnoho cyklotras. Pro silniční kola je toto uzemí také jako stvořeno: Rýmařov – Malá Morávka – Hvězda – Vrbno pod Pradědem – Jeseník… Jedna z mnoha oblíbených, i když poměrně náročných, cyklotras.

Názvy:

Česky: Karlova Studánka

Německy: Karlsbrunn / Bad Karlsbrunn (lázně)

Polsky: Studzienka Karola

Původ názvu Karlova Studánka

Jméno získala podle habsburského vojevůdce Karla Ludvíka, který v bitvě u Aspern porazil Napoleona.

Sdílejte Karlovu Studánku.com na Facebooku

Věděli jste, že...

Praví se, že v Karlově Studánce je nejčistčí vzduch v celé Evropě. Těžko říct, zda je tomu skutečně tak, ale navštivte Karlovu Studánku sami a pochopíte.

Jsme na facebooku

Odkazy

Program pro půjčovny - provozujete lyžařskou školu, půjčovnu lyží nebo dalšího sportovního vybavení? Pak je cloudová aplikace Datamix.rent určená přesně pro Vás a Váš bussiness.

Podlahy Most - nakupte si výhodně kvalitní vinyl od firmy Šujan z Mostu.

Reklamní agentura Grafstudio nabízí kompletní služby z oblasti reklamy a propagace - tisk billboardů, reklamní polepy aut, reklamní textil... Individuální přístup ke každému klientovi samozřejmostí.

Přání k narozeninám, přání k svátku, vánoční a novoroční přání a ke spoustě dalších příležitostí.

Nemovitosti Florida – investujte výhodně na Floridě do nemovitostí – bytů, domů i pozemků.

Agentura Říha se specializuje na pronájem atrakcí (skákací hrady, trampolíny, motokáry, skluzavky), které jsou vhodné na různé párty a společenské akce. Špičkový tým také připravuje na míru firemní teambuildingové akce. A pro děti je k dispozici k pronájmu například bazén s kuličkami.

Copyright © 2020 | Web karlovastudanka.com je neoficiální český web o lázeňské oblasti Karlova Studánka | Odkazy | bdesigner.cz - Tvorba webových stránek Olomouc