Cyklovýlet: Uničov – Rabštejn – Dobřečov – Uničov

7.2.2014 | Rubrika: Cyklotrasy | Přečteno: 4 515x | Žádný komentář

Cyklovýlet: Uničov - Rabštejn - Dobřečov - Uničov

Dalším popisem trasy bude pěkný cyklovýlet vedoucí z města Uničov (okres Olomouc, hranice Hané a Hrubého a Nízkého Jeseníku) k zřícenině hradu Rabštejn nad obcí Bedřichov. Nejedná se sice o trasu v bezprostřední blízkosti Karlovy Studánky, ale lze celkem pohodlně přes Rýmařov na Rabštejn dojet.

Celá trasa má asi 60 kilometrů, takže je to poměrně lehká vzdálenost, i když s poměrně obtížným stoupáním zejména od Bedřichova po Rabštejn a hlavně od Bedřichova po Dobřečov (nejprudší a nejdelší stoupání, které si můžete v Nízkém Jeseníku „dopřát“).

Z Uničova jedete přes Novou dědinu do Šumvaldu, kde pojedete směrem na Oskavu. Od Šumvaldu by již po silnici neměl být takový provoz. Oskava je pěkná vesnice, která vás překvapí svou délkou, má něco přes 6 kilometrů pozvolným stoupáním, takže si jízdu jistě užijete. Z Oskavy pojedete stále rovně nahoru směrem na Bedřichov a odtud již chráněnou krajinnou oblastí menší silničkou do vrcholků až na Rabštejn. Stoupání z Bedřichova na Rabštejn je poměrně prudké a má 4 kilometry. Na Rabštejně si můžete chvilku vydechnout a pak jet zaslouženě zpět. Pokud budete mít silniční kolo, dejte však pozor na několik kovových žlabů, které vedou napříč silničkou. Vždy před nimi raději přibržděte a jeďte podél krajů, kde tyto žlaby nejsou. V Bedřichově pak zahněte doleva na Dobřečov – čeká vás náročné stoupání, při kterém však budete moci nahlédnout na krásnou přírodu Nízkého Jeseníku a v jednotlivých serpentinách nabízí kopec hezké panorama. Na vrcholku Dobřečova (blízko Špičáku, nadmořská výška kolem 800 metrů) pak sjedete dolů do Horního města. Odtud pak budete v relativně otevřené krajině s množstvím luk a polí, takže počítejte s tím, že případný vítr pocítíte, mějte raději větrovou bundu. Dojete do Tvrdkova, pak do Břevence, Plinkoutu a Dlouhé Loučky. Tam už nelze zabloudit, směrem na Horní Sukolom je Uničov již za rohem.

Trasa je příjemná v tom, že si užijete dvou výjezdů na vysoké kopce, mnoha sjezdů a kromě úseku Bedřichov – Rabštejn nepojede žádnou trasu dvakrát.

Štítky

Hodnocení

(Dosud žádný hlas)
Loading...

Přidávání komentářů bylo zastaveno..

Sdílejte Karlovu Studánku.com na Facebooku

Věděli jste, že...

Doporučujeme projít pěknou naučnou stezku Bílé Opavy, která vede až k chatě Barborka, blízko u Pradědu.

Jsme na facebooku

Odkazy

Ubytování Svratka – v Jeseníkách trávit dovolenou nechcete? Zkuste Vysočinu. Roubenka Štěpánka nabízí půvabné celoroční ubytování v městečku Svratka na Vysočině. Budete mít plně vybavenou kuchyň, 2 koupelny, WIFI a velkou zahradu s koupacím jezírkem.

Podlahy Most - nakupte si výhodně kvalitní vinyl od firmy Šujan z Mostu.

Reklamní agentura Grafstudio nabízí kompletní služby z oblasti reklamy a propagace - tisk billboardů, reklamní polepy aut, reklamní textil... Individuální přístup ke každému klientovi samozřejmostí.

Přání k narozeninám, přání k svátku, vánoční a novoroční přání a ke spoustě dalších příležitostí.

Nemovitosti Florida – investujte výhodně na Floridě do nemovitostí – bytů, domů i pozemků.

Agentura Říha se specializuje na pronájem atrakcí (skákací hrady, trampolíny, motokáry, skluzavky), které jsou vhodné na různé párty a společenské akce. Špičkový tým také připravuje na míru firemní teambuildingové akce. A pro děti je k dispozici k pronájmu například bazén s kuličkami.

Copyright © 2020 | Web karlovastudanka.com je neoficiální český web o lázeňské oblasti Karlova Studánka | Odkazy | bdesigner.cz - Tvorba webových stránek Olomouc