Cyklovýlet Olomouc – Karlova Studánka a zpět

7.9.2011 | Rubrika: Cyklotrasy | Přečteno: 9 465x | Žádný komentář

Cyklovýlet Olomouc - Karlova Studánka a zpět

Dnes Vám představíme velmi pěkný tip na cyklovýlet vedoucí ze srdce Hané – Olomouce do Karlovy Studánky. Cestou tam se jedná o velmi náročnou trasu (překonání převýšení cca 700 m.n.m), cestou zpátky o trasu lehkou. Doporučujeme zařídit si v Karlově Studánce ubytování, odpočinout si a načerpat síly klidně přes víkend v tomto krásném lázeňském městečku.

Cyklotrasa je vhodná spíše pro trénovanější cyklisty z Olomouce a okolí. Čím blíž bydlíte po cestě ke Karlově Studánce, tím pro vás bude cesta snažší. V průběhu výletu můžete zastavit na několika zajímavých místech a celou cyklotrasu si ještě zpestřit.

Olomouc – Šternberk

Z Olomouce přes Černovír se dostanete na silnici 3. třídy, která vede klidnou lokalitou odkloněnou od silnice 1. třídy do Bohuňovic, tam se dostanete na cyklostezku ze Štarnova přímo do Šternberka.

Ve Šternberku doporučujeme chvíli zastavit, navštívit tamější hrad a spoustu dalších turistických míst.

Délka mezitrasy: 20 km

Šternberk – Sovinec

Následuje poměrně náročný výšlap na velmi hodnotou zřiceninu starého hradu Sovinec. Projedete obcí Paseka (zde můžete navštívit tzv. Pasecké vodopády), kde v části této obce Paseka – Sanatorium začíná asi 4 km dlouhý výšlap.

Délka mezitrasy: 21 km

Cesta na Sovinec - pohled na Šternberk a Olomouc

Cesta na Sovinec – pohled na Šternberk a Olomouc

Hrad Sovinec

Zřícenina hradu Sovinec

Sovinec – Malá Morávka

Od Sovince budete pokračovat ještě pár km v prudkém stoupání do obce Stránské. Odtud již budete pozvolna klesat do města Rýmařov. Můžete se zastavit v centru Rýmařova a odpočinout si nebo hned pokračovat v cestě. Na kruhovém objezdu zahnete do leva, vyhnete se centru města a většímu provozu a pojedete přímo do chatové oblasti Rýmařov – Harrachov. Přes Dolní Moravici se poměrně lehce dostanete do obce Malá Morávka, která je takovou menší pomyslnou branou do Jeseníků (sjezdovky, železniční stanice, ubytování, …)

Od Sovince po Stránské obtížná trasa, od Stránské do Malé Morávky středně lehká trasa,

Délka mezitrasy: 26 km

Cyklotrasa Sovinec - Malá Morávka

Obec Malá Morávka

Malá Morávka – Karlova Studánka

Po hotel hvězda obtížná trasa, odbočkou na Karlovu Studánku následuje 1 km sjezd do lázeňského městečka, kde je cíl této cyklotrasy.

Délka mezitrasy: 7 km

Cyklotrasa Malá Morávka - Karlova Studánka

Hotel Hvězda a parkoviště

Hotel Hvězda a parkoviště

Jsme u cíle

Cesta poměrně náročná má celkovou délku 74 km. Proto doporučujeme ubytovat se v Karlově Studánce a den se pozdržet.

Na zpáteční cestu se můžete vrátit úplně stejnou trasou, pokud však chcete jet ještě ten den zpátky domů, navrhujeme tuto trasu, která již nevede jen přes menší silnice a cyklostezky, ale přes silnice většinou 2. třídy. Cesta zpátky je velmi lehká, protože většinu času se jede z kopce.

Karlova Studánka – Malá Morávka – Rýmařov – Ondřejov (směr Šternberk, Uničov) – Valšův Důl – Dlouhá Loučka – Horní Sukolom – Dolní Sukolom – Uničov – Želechovice – Pňovice – Chomoutov – Olomouc

Celková délka trasy: 68 km

Štítky

Hodnocení

(4 hlasů)
Loading...

Přidávání komentářů bylo zastaveno..

Sdílejte Karlovu Studánku.com na Facebooku

Věděli jste, že...

Karlova Studánka získala své jméno podle habsburského vojevůdce Karla Ludvíka, který v bitvě u Aspern porazil Napoleona.

Jsme na facebooku

Odkazy

Ubytování Svratka – v Jeseníkách trávit dovolenou nechcete? Zkuste Vysočinu. Roubenka Štěpánka nabízí půvabné celoroční ubytování v městečku Svratka na Vysočině. Budete mít plně vybavenou kuchyň, 2 koupelny, WIFI a velkou zahradu s koupacím jezírkem.

Podlahy Most - nakupte si výhodně kvalitní vinyl od firmy Šujan z Mostu.

Reklamní agentura Grafstudio nabízí kompletní služby z oblasti reklamy a propagace - tisk billboardů, reklamní polepy aut, reklamní textil... Individuální přístup ke každému klientovi samozřejmostí.

Přání k narozeninám, přání k svátku, vánoční a novoroční přání a ke spoustě dalších příležitostí.

Nemovitosti Florida – investujte výhodně na Floridě do nemovitostí – bytů, domů i pozemků.

Agentura Říha se specializuje na pronájem atrakcí (skákací hrady, trampolíny, motokáry, skluzavky), které jsou vhodné na různé párty a společenské akce. Špičkový tým také připravuje na míru firemní teambuildingové akce. A pro děti je k dispozici k pronájmu například bazén s kuličkami.

Copyright © 2020 | Web karlovastudanka.com je neoficiální český web o lázeňské oblasti Karlova Studánka | Odkazy | bdesigner.cz - Tvorba webových stránek Olomouc